Elementor jest najpopularniejszą wtyczką do szybkiej i prostej budowy stron internetowych w WordPress. Jest jednym z najczęściej wybieranych page builderów, jednak i takie rozwiązanie ma pewne wady, o których warto pamiętać przed instalacją. Czy warto korzystać z elementora?

Jakie wady ma elementor?

Zarówno tak jak sam system WordPress, tak i inne wtyczki w tym CMS-ie mają pewne niedoskonałości. W przypadku podstawowej obsługi na użytek własny nie mają one raczej większego znaczenia, jednak w przypadku działania stron firmowych, sklepów czy aplikacji webowych w oparciu o elementor, warto zapoznać się z jego wadami nieco bliżej.

Brak optymalizacji kodu i kopiowanie

Elementor jest narzędziem dość rozbudowanym, który zawiera gotowe bloki, elementy oraz szablony. Ma też powielane linie kodu, które mogą spowalniać działanie strony z wbudowaną wtyczką.

To plugin, który umożliwia szybką budowę strony www, jednak w procesie pozycjonowania znaczenie ma zoptymalizowanie witryny. Niepowtarzalnie napisany kod, a także szybkość strony mają duży wpływ na pozycję strony w Google. Może też zdarzyć się, że elementor będzie nieprawidłowo działał na różnych hostingach. Sprawdź to, zanim postanowisz go zainstalować!

Błędy w kodzie elementora

Jak wiele wtyczek w WordPressie, również elementor ma w sobie pewne błędy. Mogą one powodować czasowe wyłączenia funkcji do czasu ich naprawienia. Oznacza to, że nie zawsze będziesz mieć możliwość korzystania w pełni z edytora. Czy wiesz, że błędy mogą wpływać także na pozycję witryny w Google? Tak! Co więcej, aktualizacja wtyczki może spowalniać działanie strony.

 

 

Krótki okres licencji

Jest to jedna z głównych wad elementora. Wersja PRO dostępna jest jedynie na 12 miesięcy. Oznacza to, że po roku korzystania z niego, należy odnowić licencję. Co jeśli tego nie zrobisz? Witryna będzie działać, ale nie uzyskasz kolejnych aktualizacji, które często są tworzone by naprawić błędy i luki w kodzie. Może mieć to także wpływ na bezpieczeństwo witryny. Sama cena licencji również nie zachęca do zakupu przez mniejsze firmy.

Czy warto instalować Elementor?

Elementor jest bardzo użytecznym i prostym narzędziem w obsłudze do tworzenia stron www. Przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które nie mają styczności z programowaniem, a chcą prowadzić własną witrynę. W wersji darmowej i PRO jest wiele bloków i elementów, które dają możliwość stworzenia responsywnej, estetycznej strony internetowej.

Są jednak wady i ograniczenia tego rozwiązania, które wpływają na bezpieczeństwo witryny, a właśnie to powinno być priorytetem podczas użytkowania strony. Ryzykiem są także często powielane bloki, które spotkać można na wielu innych stronach.

 

 

Sprawdź bezpieczne strony www z szybką realizacją na autorskim CMS