W dzisiejszych czasach duża część marketingu przeniosła się do sieci. Użytkownicy Internetu z każdej strony zalewani są treściami marketingowymi, sytuacja wygląda identycznie w przypadku mediów społecznościowych, które zdają się być idealną platformą do promocji swojej firmy zarówno lokalnie, jak i globalnie. Szczególnie dużą skutecznością w tym zakresie cieszy się Instagram, którego użytkownicy są zdecydowanie bardziej zaangażowani, niż w przypadku innych platform. Podpowiadamy, z jakich narzędzi najlepiej korzystać, aby reklama na Instagramie przyniosła zamierzone skutki.

Wstawianie postów i ich promocja

Instagram jest platformą zyskującą z roku na rok coraz większą popularność. Używany jest on już nie tylko przez nastolatków, ale również osoby w bardziej podeszłym wieku, firmy czy osoby publiczne. Dzięki wielu ciekawym funkcjom narzędzie to jest idealne do promocji swoich produktów oraz usług.

Jedną z najbardziej podstawowych opcji na zwiększenie sprzedaży produktów jest wrzucanie informacji o nich jako post. Instagram umożliwia udostępnianie zdjęć i filmów opatrzonych opisem, w którym poinformować możesz swoich potencjalnych klientów o tym, co dokładnie oferujesz. Jeśli zaopatrzysz go w odpowiednie hashtagi, prawdopodobieństwo dotarcia do osób zainteresowanych konkretną grupą tematyczną znacznie wzrośnie. Post można dodatkowo wzbogacić lokalizacją, co przydatne jest szczególnie w przypadku lokalnych usług. 

Jeśli nie zadowalają Cię organiczne wyniki Twojego posta, dobrym rozwiązaniem może być stworzenie płatnej kampanii reklamowej. Utworzyć ją można z poziomu Instagrama lub za pomocą narzędzi dostępnych na Facebooku.

Korzystaj ze stories na Instagramie

Instagram Stories to funkcja umożliwiająca udostępnianie krótkich filmów lub zdjęć w specjalnej zakładce, która zyskała wielu zwolenników. Cechuje je wysoka immersyjność, treść wyświetlana jest na całym ekranie, dzięki czemu użytkownik może w pełni skupić się na prezentowanej treści. 

Na stories udostępniać można także reklamy, które opatrzone są tagiem “sponsorowane”. To świetne miejsce na promocję zarówno produktów czy usług. Wynika to z wysokiego skupienia użytkowników oraz faktu, że poszczególne stories przełączają się automatycznie po określonym czasie, przez co często użytkownik nie trzyma telefonu podczas ich wyświetlania, a co za tym idzie nie wyłączy reklamy.

A może pomoc influencera? 

Influencer marketing to stosunkowo nowe zjawisko, które jednak na stałe wpisało się w platformę, jaką jest Instagram. Metoda ta polega na wyszukaniu znanej osoby obserwowanej przez dużą liczbę użytkowników, która w ramach współpracy opowiada o naszym produkcie w swoich postach czy Instagram Stories. Im większe zasięgi danej osoby, tym większe prawdopodobieństwo na zwiększenie sprzedaży, warto jednak pamiętać, że popularni influencerzy mają zdecydowanie bardziej wygórowane stawki, niż Ci mniej znani.

———   Dzielimy się naszą wiedzą
Zobacz również