Za wielkimi sukcesami często stoją ludzie, których nie do końca znamy.

 

Sytuacja wygląda podobnie w przypadku wyszukiwarki Google i osób, które sprawiły, że aktualnie wygląda ona tak a nie inaczej. Jedną z osób, które miały na to ogromny wpływ, był niewątpliwie Matt Cutts. Z tego artykułu dowiesz się więcej na jego temat oraz poznasz funkcje, które działają dzięki jego zaangażowaniu.

Kim był Matt Cutts?

Matt, A właściwie Matthew Cutts to informatyk i matematyk, który tytuł licencjata zdobył na Uniwersytecie Kentucky, z kolei magistra inżyniera obronił na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Chapel Hill. Na temat jego młodości czy okresu szkolnego nie wiadomo praktycznie nic, wiemy jedynie że pochodzi on ze Stanów Zjednoczonych i urodził się w 1972 lub 1973 roku.

 

Warto wspomnieć, że był on częścią tworzenia firmy Google, ponieważ zaliczany jest do pierwszych stu pracowników zatrudnianych przez tą aktualnie globalną firmę. Po przygodzie w firmie Google został on pierwotnie osobą pełniącą rolę, a następnie otrzymał tytuł administratora United States Digital Service czyli instytucji, której zadaniem jest wpływanie na działanie rządu federalnego na rzecz narodu amerykańskiego. Choć jego zarobki znacznie się zmniejszyły sam Matt przyznał, że jego celem jest realizacja ważnych społecznie projektów, na co szanse dostał w USDS.

Matt Cutts i jego zasługi dla użytkowników Google

Zadaniem Cuttsa na początku jego kariery w wyszukiwarce była praca nad inżynierią reklam wyświetlanych w Google. Zajmował się także rozwojem rodzinnego filtru zwanego SafeSearch, a także działaniem Search Quality, czyli działu odpowiedzialnego za walkę ze spamem w sieci. Koło 2009 roku wiele osób zaczęło określać Matta Cuttsa jako pośrednika łączącego Google z resztą świata. Nie ujawniał on rzecz jasna kluczowych i poufnych danych, jednak tworzył on wiele podpowiedzi dla użytkowników dotyczących tego, jak działają algorytmy Google.

 

Warto zaznaczyć, że była to osoba wyjątkowo aktywna wśród specjalistów z branży SEO. Brał on udział w wielu konferencjach, a także dzielił się swoimi wystąpieniami za pośrednictwem portalu YouTube. To dzięki niemu osoby zajmujące się pozycjonowaniem poznały wiele technik, które mają wpływ na ich widoczność w sieci, dlatego Matt Cutts na zawsze zapisze się w kartach historii jako osoba przybliżająca użytkownikom działanie skomplikowanych algorytmów.

 

 

———   Dzielimy się naszą wiedzą
Zobacz również