Kontrola nad pozycją strony w organicznych wynikach wyszukiwania może pomóc w ustalaniu skuteczności bądź kierunku działań SEO, dlatego jeśli posiadasz własną stronę internetową dobrym pomysłem może okazać się zapoznanie się z narzędziami, które to ułatwiają. Poznaj te najbardziej przydatne.

G Spot Intensys

Aplikacja ta na podobnej zasadzie do przeglądarki, łącząc się z wyszukiwarką Google. Jej działanie niweluje jednak zakrzywienia wyników powstałe na skutek geolokalizacji czy historii wyszukiwania. To darmowe i proste w obsłudze narzędzie pozwala na jednorazowe wyszukanie do pięciu fraz w odniesieniu do określonej strony internetowej. Następnie poddaje ona analizie 10 pierwszych stron, czyli 100 wyników organicznych i prezentuje otrzymane dane w formie czytelnej i przystępnej tabelki. Warto jednak zaznaczyć, że aplikacja ta wprowadza ograniczenia czasowe. Z jednego adresu IP wykonać można jedno sprawdzenie raz na minutę, z kolei wyszukiwanie pozycji jednej strony internetowej przeprowadzać można nie częściej niż co 10 minut.

ASPS

Ten dostępny w formie płatnej substrybcji program pozwala na codzienne sprawdzanie pozycji zarówno komputerowych, jak i mobilnych stronach w wyszukiwarce. Pozwala on na automatyzację wyszukiwania, generując czytelne wykresy. Obsługuje aż 125 krajów i 48 języków, pozwalając przy tym na ograniczenie wyników do jednego, wybranego przez użytkownika kraju. ASPS dodatkowo daje użytkownikowi możliwość określenia lokalizacji wyszukiwania czy też monitorowanie domen, subdomen, postron i katalogów. Aplikacja gwarantuje monitoring nielimitowanej liczby domen.

Semstorm

Ta jedna z najczęściej stosowanych platform pozwalających na monitoring pozycji w Google aplikacja posiada wyjątkowo rozbudowany panel sterowania, dzięki czemu zapewnia użytkownikowi szereg przydatnych funkcji. Semstorm generuje dane w czasie rzeczywistym, pozwalając na monitoring pozycji wybranych słów kluczowych i tworząc automatyczne audyty SEO. Aplikacja ta posiada również funkcje związane z content marketingiem, takie jak optymalizowanie i monitorowanie artykułów blogowych oraz automatyczne generowanie ich tytułów. Twórcy aplikacji pozwalają na monitoring regionalny, dodając również opcję zwężenia wyników do wybranych subdomen. Dostępna jest w wersji darmowej w okrojonej wersji lub w formieczasowych pakietów.

Seostation

Narzędzie to stworzone zostało z myślą o specjalistach z branży SEO, dlatego wyróżnia się bardziej skomplikowanym interfejstem. Pozwala na monitorowanie pozycji w 30 językach i 37 lokalizacjach, ponadto wysyła użytkownikom alerty informujące o spadkach pozycji, wyindeksowaniu czy wykrytych wirusach. Z pomocą Seostation można generować raporty informujące szczegółowo o zmianach pozycji witryny w ujęciu czasowym.