To jedno z częściej sobie zadawanych pytań przez osoby zajmujące się pozycjonowaniem stron. Istnieje wiele opinii dotyczących tego, czy dla pozycji w wyszukiwarce ważniejsza jest treść czy techniczna optymalizacja danej strony, postarajmy się przyjrzeć temu zagadnieniu.

Co obejmuje techniczna optymalizacja strony www?

Techniczna optymalizacja strony internetowej obejmuje szereg działań mających na celu poprawę dostępności i użyteczności dla użytkowników oraz zoptymalizowanie jej pod kątem wyszukiwarek internetowych. Wśród tych najważniejszych wymienić można: działania mające na celu poprawę szybkości ładowania strony, optymalizację i uproszczenie kodu źródłowego witryny, zadbanie o responsywność strony czy stosowanie odpowiednich protokołów bezpieczeństwa.

Proces ten może także obejmować zoptymalizowanie obrazów czy plików wideo. Całość ma za zadanie sprawić, że dana strona będzie możliwie najbardziej funkcjonalna i przyjazna dla użytkownika, a tym samym dla algorytmów wyszukiwarki.

 A może jednak treść?

Choć zoptymalizowana witryna znacznie ułatwia korzystanie z niej, nie ma to jednak większego znaczenia dla użytkowników, jeśli przedstawiona na niej treść nie będzie dla nich atrakcyjna. Nawet odpowiednio zabezpieczone certyfikatami, responsywne strony nie będą przyciągać odwiedzających, przez co ich pozycja w organicznych wynikach wyszukiwania również nie będzie najwyższą z możliwych.

Najlepiej wypozycjonowane będą zatem strony pozbawione błędów technicznych, a także będą zawierać przyciągające i przydatne treści. W ten sposób można stworzyć stronę niezwykle atrakcyjną dla internautów, którzy będą korzystać z niej z przyjemnością, odwiedzać ponownie i polecać innym. To bezpośrednio wpłynie na SEO strony, którą algorytmy wyszukiwarek uznawać będą ją za atrakcyjną i dzięki temu umiejscawiać wysoko w rankingu. W ten sposób możemy w znaczny sposób zwiększyć przychody przedsiębiorstwa poprzez zwiększoną liczbę odwiedzin na naszej stronie.

 

 

 

———   Dzielimy się naszą wiedzą
Zobacz również