Pozycjonowanie – sprawdź, na czym polega SEO!

Pozycjonowanie stron internetowych to działania marketingowe, których celem jest uzyskiwanie najwyższych pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwarek. Skrót SEO pochodzi od ang. search engine optimization, a więc optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych. Są to wszystkie praktyki obejmujące dostosowanie stron i treści, aby osiągnąć dobrą pozycję.

Na wyniki wyszukiwania składają się naturalne oraz płatne wyniki. Naturalne, inaczej mówiąc organiczne są tą częścią, która ma wpływ na pozycjonowanie strony internetowej w Google. Warto wiedzieć, że obecność w reklamach tej wyszukiwarki, nie ma bezpośredniego wpływu na efekty, dlatego warto jest skupić się na naturalnych wynikach wyszukiwania.

Co daje pozycjonowanie?

Nawet sobie nie wyobrażasz, jak wiele zapytań użytkownicy wprowadzają do wyszukiwarek każdego dnia. W 2020 roku było to aż 3,5 miliarda wyszukiwań dziennie! [źródło: https://www.oberlo.com/blog/google-search-statistics] Dlatego potencjał marketingowy jest naprawdę duży! Obecność w wynikach wyszukiwania pozwala na darmową reklamę nawet kilkaset razy w ciągu dnia! Polacy w 97% korzystają z Googla – to Twoi potencjalni klienci!

Dlaczego właśnie Google?

Duże możliwości reklamowe. Dzięki Google możesz dotrzeć do każdego! Z tej wyszukiwarki korzystają zarówno starsi, jak i młodsi użytkownicy. Strony internetowe przeglądane są z komputerów, laptopów, tabletów, smartfonów, a nawet telewizorów! Wcześniej jednak użytkownicy trafiają na… Googla i tam poszukują informacji. Dobra widoczność w wynikach organicznych daje szansę pojawić się wtedy, gdy użytkownik nas potrzebuje.

 

 

 

Kluczowe są… słowa kluczowe!

Tak zwane frazy. Istotny jest ich właściwy dobór, aby móc uzyskać dobry wynik w wyszukiwarce. To właśnie one wpisywane są przez użytkowników, a jeśli znajdą się na Twojej stronie – łatwiej potencjalny klient odszuka Twoją stronę www! Jesteśmy specami od poszukiwania i dopasowywania właściwych fraz. Możesz wybrać je sam – podpowiemy, które będą najlepsze!

Pozycjonowanie lokalne (Google Moja Firma)

Content Marketing
Założenie wizytówki
Optymalizacja wizytówki
Szybkie rezultaty
500 zł netto
Zobacz

Google Ads dla stron firmowych

Reklama w Google.pl
Więcej klientów
Bezterminowa umowa
Bez okresu wypowiedzenia
od 1500 zł netto
Zobacz

Audyt i optymalizacja treści strony www pod kątem SEO

Content Marketing
do 5000 znaków
Analiza treści
800 zł netto
Zobacz