Wyobraź sobie sytuację, w której potencjalny klient szuka Twojej strony internetowej, by poznać Twoje usługi. Korzysta z urządzenia mobilnego, np. smartfona. Trafia na stronę, ale jest ona nieczytelna!

 

Nieułożone menu, trudnodostępna zakładka z kontaktem - klient rezygnuje i trafia do konkurencji! Dlaczego? Przecież Twoja strona www ma ciekawą, nowoczesną grafikę, intuicyjną nawigację… Co się stało? Taka sytuacja może mieć miejsce, jeśli nie pomyślałeś o dostosowaniu strony internetowej do wymagań nowoczesnych urządzeń mobilnych, z których korzystamy teraz masowo.

Wdrożenie responsywnej strony www

Rozwiązaniem jest zaprojektowanie i wdrożenie responsywnej strony www, dzięki czemu serwis będzie tak samo dobrze działać i wyglądać na każdym urządzeniu mobilnym. W zależności od urządzenia i rozdzielczości ekranu, wygląd strony zmienia się, aby zachować czytelność treści!

Jakie są plusy stron responsywnych w porównaniu do stron niedostosowanych do przeglądania na urządzeniach mobilnych?

Strony responsywne automatycznie dostosowują się do rozdzielczości urządzeń mobilnych w przeglądarkach opartych na systemach CSS3 i JavaScript, dzięki czemu nawigacja na stronie jest prosta i intuicyjna. Zwykła strona www nie dostosowuje się, przez co użytkownik gubi się i szybko rezygnuje z jej przeglądania.

Kolejnym niepodważalnym plusem stron responsywnych jest możliwość skalowania wszystkich elementów www – tekstów, obrazków, sliderów. Jeśli stwierdzisz, że jakiś element strony nie musi być widoczny na urządzeniu mobilnym, bądź utrudnia nawigację, możemy go w prosty sposób wyłączyć z użytkowania na smartfonach, tabletach itp.

Dlaczego strona powinna być responsywna?


Świat technologii ulega minimalizacji – telefony, smartfony, tablety. Jeżeli Twój serwis będzie odpowiednio zaprojektowany, masz szansę na pozyskanie około 95% klientów – właśnie tylu użytkowników urządzeń mobilnych deklaruje, że w ten sposób poszukuje danych. Musisz pamiętać, że klient mobilny jest niecierpliwy, nie powróci na problematyczną stronę, zatem dostarcz mu najwygodniejsze narzędzie komunikacji z Twoją firmą – responsywną stronę www.

———   Dzielimy się naszą wiedzą
Zobacz również