Jeśli szukasz nowoczesnych i skutecznych metod na promocję swojej firmy, Google Moja Firma może być rozwiązaniem, które pomoże ci dotrzeć do nowych klientów i rozbudować swoje przedsiębiorstwo. Dowiedz się, czym jest wizytówka firmy w Google oraz jak ją założyć.

Google Moja firma – czym jest i do czego służy?

Wizytówka Google Moja Firma to bezpłatne narzędzie oferowane przez Google, które pozwala przedsiębiorcom na dodanie swojej firmy do lokalnej bazy danych Google. W ten sposób, gdy klienci szukają w Google informacji na temat określonej firmy, usługi lub gdy wyszukują określonych słów kluczowych, wizytówka Google Moja Firma może wyświetlić się w wynikach wyszukiwania obok innych informacji, takich jak adres, godziny otwarcia, zdjęcia, recenzje czy witryna internetowa.

Dlaczego warto?

W dzisiejszych czasach większa część marketingu przeniosła się do sieci, a usług czy produktów szukamy najczęściej za pośrednictwem wyszukiwarek internetowych, z tego powodu udostępnienie swojej strony w Google może okazać się niezwykle intratne. Wizytówka Google Moja Firma to nie tylko bezpłatne narzędzie reklamowe, ale także bardzo ważny element marketingu lokalnego.

 

Dzięki wizytówce Google Moja Firma przedsiębiorcy mogą dotrzeć do lokalnej społeczności i przyciągnąć nowych klientów poprzez wyświetlanie swojej firmy w wynikach wyszukiwania w Google Maps oraz w wynikach organicznych wyszukiwania Google.

Jak założyć wizytówkę Google Moja Firma?

Założenie takiej wizytówki należy rozpocząć od utworzenia konta Google swojej firmy. Kiedy już je mamy, przechodząc do zakładki Zarządzaj teraz możliwe będzie założenie profilu swojego przedsiębiorstwa lub edytowanie już istniejącego profilu, który stworzony może być przez dowolnego użytkownika Google.

 

Kolejnym krokiem jest dodanie informacji o swojej firmie, takich jak nazwa przedsiębiorstwa czy kategoria działalności. Następne kroki obejmują podanie lokalizacji firmy lub regionu jej działania, strony internetowej, numeru telefonu czy opisu firmy. Warto zaznaczyć, że większość z tych danych może być później edytowana przez użytkownika.

 

Aby wizytówka była widoczna, niezbędna jest weryfikacja profilu poprzez e-mail, kartkę pocztową czy weryfikację zbiorczą. Kiedy już uda nam się potwierdzić nasz profil, możemy dowolnie edytować naszą wizytówkę poprzez dodanie zdjęć, dodatkowych informacji czy godzin otwarcia.